Genel, Haberler

İSTANBUL MOBİLYA FUARI BÜYÜK ORANDA BEKLENTİLERİ KARŞILADI

İstanbul Mobilya Fuarını değerlendiren Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar, “ Fuarın bu yıl, iki merkezli olarak ilk defa yapılıyor olmasının ve kötü hava koşullarının bazı olumsuzlukları olsa da, genel olarak İstanbul fuarı büyük oranda beklentileri karşıladı.”dedi.

Bayraktar, yönetim kurulu fuar değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamasında,”İstanbul mobilya fuarı iki yıl aranın ardından 825 firmanın katılımı ile 25-30 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Caddemizden ve şehrimizden her sene olduğu gibi bu yıl da yoğun katılım oldu. Katılımcı sayısının önceki yıllara göre daha fazla olması, fuarın cazibesini ve popülerliğini artırırken, gelen ziyaretçilerin ülke ve ölçek çeşitliliği katılımcıları memnun etti. Fuarın bu yıl, iki merkezli olarak ilk defa yapılıyor olmasının ve kötü hava koşullarının bazı olumsuzlukları olsa da, genel olarak İstanbul Mobilya Fuarı büyük oranda beklentileri karşıladı.”dedi.

Bayraktar, mobilya sektörüyle ilgili de şunları söyledi:
“Sektörümüz ile ilgili olarak bir değerlendirme eklersek, firmalarımızın büyük alıcılar karşısındaki ölçek sorunu, hammadde ve üretim maliyetlerinin yüksekliği ticari görüşme ve iş bağlantılarını zorlaştırmaktadır. Başta Mobilya Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Ahmet Güleç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, bundan sonraki fuarlar için tüm sektörümüze başarılar dileriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.