Haberler

YAŞAMINIZDA ROLL ALACAK TASARIMLAR

Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi’nde faaliyet gösteren Roll Mobilya, ürünlerinde şıklığı, tasarımı, modern görüntüsü ve malzeme kalitesiyle müşterine her zaman en iyiyi en uyguna sunuyor.

Haber-Fotoğraf: Şaban KILIÇCI

Roll Mobilya İhracat Müdürü Berk Cingi, 28 yıllık mobilya geçmişine sahip firmalarının yılda ortalama 10 bin mobilya üretimi ile öncü firmalar arasında yer aldığını söyledi.

“YILLIK ORTALAMA 10 BİN TAKIM MOBİLYA ÜRETMEKTEYİZ”

Yaklaşık 3 milyon dolar aralığında senelik ihracat kapasitelerinin olduğuna değinen Cingi, “2014 yılında kurulan firmamız bu tarihten önce 22 sene perakende hizmeti vermişti. 22 yıllık birikimin sonucunda üretim etabına geçmek isteyen şirketimiz kısa sürede 12 bin 500 metrekare kapalı alan fabrika 2 bin 400 metrekare Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi mağazası, 1000 metrekare Mobiliyum mağaza, 3 bin 500 metrekare Kosova mağaza ile hizmetini sürdürmektedir. Yaklaşık 160 personelimizle yatak odası, yemek odası ve koltuk olmak üzere yıllık ortalama 10 bin takım mobilya üretmekteyiz. Ülkemizde ortalama 350 noktada ürünlerimiz satılıyor. Ayrıca 26 ülkeye de ihracatımız var. 2,5-3 milyon dolar aralığında senelik ihracat kapasitemiz var.”dedi.

“KENDİMİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRİYORUZ”

Firma olarak her zaman daha iyiyi hedeflediklerini ifade eden Cingi, “Firmamız panel grubunda şıklığı, tasarımı ve modern görüntüsüyle iddialı. Koltuk konseptinde de kumaş kalitesi ve malzeme kalitesiyle müşteri memnuniyetini önceleyen bir firma. Ayrıca tasarımlarıyla sürekli kendisini geliştiren, vizyon sahibi, önümüzdeki 2000’li yıllara farklı modellerle çıkabilecek bir kapasitede firmayız. Her sene ortalama yemek, yatak ve koltuk olmak üzere 8 model ürün yapıyoruz ve müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Vizyon ve misyon olarak kendimizi sürekli geliştiriyoruz ve altyapı desteği ile öncü firma olma yolunda hızla ilerliyoruz. Modellerimizin hepsini mesleğinde profesyonel mimarlar ve tasarımcılara çizdiriyoruz ve ürünlerimizin hepsi patentli. Her sene İnegöl’de 2 İstanbul’da da CNR fuarına katılıyoruz. Öncelikli hedefimiz Çin ve İtalya fuarlarında da yer almak.  Bu sene eğer pandemi biterse hedefimiz bin takım ve üstünü üretmeyi planlıyoruz. İhracatımızı da 3,5-4 milyon dolar civarına çıkartmak. Eğer korona olmasaydı bu hedeflerimizi geçen yıl yakalamış hatta geçmiştik bile.”şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir