Genel, Haberler

ERTUĞRULGAZİ MOBİLYACILAR CADDESİ’NE AKILLI KAVŞAK GELİYOR

Çok sayıda maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazasının meydana geldiği Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi ile Ağaç İşleri çıkışını bağlayan kavşakta akıllı kavşak uygulaması için çalışmalar başladı.

 

Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerinin girişimleri sonucu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi ile Ağaç İşleri çıkışını bağlayan kavşağın daha güvenli hale gelmesi ve trafik kazalarının azaltılması için hummalı bir çalışma başlatıldı.

 

Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar ile yönetim kurulu üyeleri, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.

“BİRKAÇ GÜN İÇİNDE DE BURADA KAVŞAK UYGULAMASI BAŞLAYACAK.”

Burada açıklama yapan Dernek Başkanı Bayraktar, şunları söyledi:

“Bizim ağaç işleri çıkışı dediğimiz bu kavşak Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesinde çok önemli bir noktaydı. Ayrıca caddemizde de trafik güvenliği açısından da sıkıntı yaşadığımız bir noktaydı. Çok fazla kazalar söz konusuydu. Biz dernek yönetim kurulu olarak, uzun süredir bununla alakalı istişareler ediyorduk. Büyükşehir Belediyesine, İnegöl Belediyesine başvurularımız vardı. Sağ olsun onlarda zaman içerisinde geldiler. Bizim ile toplantılar yaptılar. Ölçümler yaptılar ve burada bir çözüm üretildi. Bu çözüm noktasında sinyalizasyon ve akıllı kavşak uygulaması olacak. İnşallah o uygulamadan sonra artık caddemiz daha güvenli bir cadde haline gelecek. Trafik kazalarının bitmesini arzu ediyoruz. Şuan ki çalışmanın 2. Gününde altyapıda kablolama yapılıyor. İnşallah yarında üst yapıya geçilecek. Birkaç gün içinde de burada kavşak uygulaması başlayacak. Buradaki tüm cadde esnafımıza, caddemizi kullanan tüm vatandaşlarımıza, gelen misafirlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”

 

“GÜZEL BİR SONUCA ULAŞACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ”

Akıllı kavşak uygulamasının cadde esnafını rahatlatacağına değinen Bayraktar, “Bu uygulamadan sonra inşallah Zafer Caddesi esnafı da çok rahatlayacak. Sanayi Caddesi esnafı da çok rahatlayacak. İnşallah ilerleyen süreçte daha güvenli daha bereketli bir hal alacağını düşünüyoruz. Bu çalışmalar için özellikle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve tüm çalışma arkadaşlarına, İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban’a ve tüm çalışma arkadaşlarına, İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu süreçte sağ olsunlar geldiler, gittiler, toplantılar yaptık, öneriler sunduk, onlar öneriler sundular. Bir süreç yaşandı. Çok özveri ile yaptılar. İnşallah gelinen noktanın güzel bir sonuca ulaşacağını ümit ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir